Соковиті бутерброди з оселедцем і оливками

Простий рецепт бутербродів з оселедцем і оливками

Привіт, подорожній!

Заходь, сідай ото за стійку. Налию тобі чарочку оковитої, щоб зігріла, а до неї — бутерброди з оселедцем і оливками. А до того розкажу історію про цей самий бутерброд.

Одного разу я йшов довгою дорогою і дуже зголоднів. І от бачу вдалині — старенька корчма. А було це неподалік шляху, яким возили рибу з балтійських берегів. Хоч я тоді й поспішав, але шлунок мав на цей рахунок свою думку. Тож — якого біса — подумав я, і зайшов.

Корчма була як і належить — прокурена, але досить затишна. Полички вгиналися від солінь, лампа тихо дзижчала над головою, і пахло там димом, оцтом і старими травами. За стійкою стояла стара Корчмина в заплямованому фартусі. Не знаю, повіриш чи ні, але те, що вона подала — запам’ятав на все життя.

Грінка з хрусткого житнього хліба, з вершковим соусом, а на ній — скибка оселедця, гостра, солона, як море у шторм, й колечка оливок — зелені, м’ясисті, як на південних схилах, зверху трохи кропу. І звісно чарочка. І в той момент стало так добре: світ знову став теплим, забув про втому, та дорогу.

Відтоді я повертався туди ще не раз. Та щоразу Корчмині вже не було. Кажуть, пішла в мандри. А може, просто пішла. Але я пам’ятаю той смак і відтворив його тут, у власній таверні. Трохи додав свого — соус із гірчицею й лимончиком, зелень свіжа, хліб трішки підсмажую на олії, щоб тримав форму.

Завжди подаю з усмішкою — бо їжа має бути трохи веселою. І трохи п’яною, якщо чесно. Тож, подорожній, раз ти вже тут — скуштуй цього бутерброда. Простий, як сіль, та смачний, як перша страва після бою. А раптом колись і ти передаси цей смак далі, у своїй власній історії. Готуй, не барись!

Інгредієнти

Житній хліб 1 буханка

Житній хліб 1 буханка

Оселедець 200 г. (філе)

Оселедець 200 г. (філе)

Оливки зелені консервовані 50 г. (без кісточок)

Оливки зелені консервовані 50 г. (без кісточок)

Майонез 2 Ст. ложка

Майонез 2 Ст. ложка

Гірчиця 1 ч. ложка

Гірчиця 1 ч. ложка

Лимон 1 шт.

Лимон 1 шт.

Кріп

Кріп

Петрушка

Петрушка

Збережи інгридієнти

Крок 1: Підготуй оселедець

Візьми філе слабосолоного оселедця. Якщо є цілий, розбери: відділи голову, зніми шкіру, вибери хребет і дрібні кісточки. Але готове філе краще.
Наріж філе тоненькими скибками поперек волокон — так, щоб вони не рвалися й добре лягали на хліб.
За бажанням — збризни кілька крапель лимонного соку зверху, щоб освіжити смак.

Крок 2: Підготуй оливки

Візьми зелені оливки без. Наріж їх тонкими кільцями — не товсто, щоб не «перекрили» смак оселедця.

Крок 3: Зроби соус

Змішай 2 ст. л. м’якого вершкового сиру або густої сметани. Додай 1 ч. л. гірчиці (краще діжонської або зернової). Додай 1 ч. л. лимонного соку, трохи чорного перцю, щіпку цукру. 
Перемішай до однорідної маси — має бути кремово-гострий, збалансований смак.

Крок 4: Підсмаж хліб

Візьми житній хліб (можна тостовий або з насінням). Наріж на скибки товщиною приблизно палець. Розігрій трохи олії на пательні, обсмаж хліб з обох боків до хрумкої скоринки. Виклади на паперовий рушник, щоб прибрати зайвий жир.

Крок 5: Збирай бутерброди

На кожну скибку хліба намаж шар соусу — не шкодуй, але й не залий. Виклади зверху 1-2 скибки оселедця. Додай кільця оливок. Посип подрібненим кропом або петрушкою. За бажанням — капни краплю оливкової олії зверху.

Крок 6: Подача

Поклади бутерброди на дерев’яну дошку або тарілку з крафтовим папером — виглядатиме атмосферно. Біля них — шматочок лимона, щіпка перцю і, звісно ж, чарка холодної оковитої. 

Деякі поради

Оливки краще без кісточок — не повіриш, скільки нервів це збереже.

Щоб зробити м’який соус, даси йогурт замість частини майонезу — виходить легше.

Якщо любиш гостре — капни трохи табаско або додай гострого перцю.

Завершення

Це був простий, але душевний рецепт — класичних бутербродів з оселедцем і оливками. Нічого зайвого, тільки смак, який тримається в пам’яті. Збережи його собі — стане в пригоді для затишної вечері, і для гучного застілля. І не забудь поділись з тими, хто теж цінує просту їжу з історією. До нових зустрічей, подорожній. Заходь ще — стіл завжди чекає.