Україна

250
г.
200
г.
200
г.
200
г.
100
г.
40
г.
30
г.
20
г.
200
г.
250
г.
100
г.
5
г.
46
г.
50
г.
20
г.
50
г.
2
шт.

02:00
Україна
250
г.200
г.200
г.200
г.100
г.40
г.30
г.20
г.200
г.250
г.100
г.5
г.46
г.50
г.20
г.50
г.2
шт.Привіт!
Чи любиш ти борщ, як люблю його я? Таки так, ти маєш скуштувати цю неймовірну страву, тому бери цей рецепт і бігом готувати…
Мабуть, саме так тобі б сказали в Одесі. Борщ по-одеськи страва яка відображає всю красу перлини біля моря. Уяви, ти сидиш у класичному Одеському дворику, де за святковим столом зібрались сусіди відсвяткувати завершення курортного сезону. Зі старої верби спадає пожовкле листя, літній закінчилось.
І ось на столі з’являється герой цього рецепта. Чудова ароматна страва де буряк з яблучним оцтом зберігає свою яскравість, болгарський перець додає відтінків, а копчена груша приємний аромат диму. Сало з часником завершує цей смаколик так, що навіть сльоза котиться.
Ну що як тобі? Цікаво?
То бери рецепт і до діла! З Одеси з любов’ю.
Почисть картоплю, наріж дрібними кубиками (приблизно 1×1 см).
Нашаткуй капусту як на салат — тоненько, не грубіше 3 мм.
Очисть буряк і натри його на великій тертці або наріж тонкою соломкою — головне, щоб не був кашею.
Перець вимий, видали серцевину з насінням. Наріж смужками або півкільцями.
Моркву почисть і наріж тонкими напівсоломками. Можеш скористатися терткою для корейської моркви, якщо лінь різати вручну.
Цибулю очисть і поріж невеликими кубиками — щоб не з’їдала аромат, але давала солодкість.
Селеру почисть (якщо є жорсткі волокна, зніми ножем) і поріж дрібними шматочками, як на суп.
Розігрій сковорідку на середньому вогні, додай олію. Першою кидай моркву — смаж до золотистої скоринки, помішуючи, приблизно 3-4 хвилини. Додай цибулю, смаж ще 2-3 хвилини, поки стане м’якою і трохи прозорою. Потім додай селеру і ще 2 хвилини, зменшивши вогонь до слабкого.
Додай перець до вже обсмажених овочів. Тушкуй разом ще 5 хвилин на малому вогні, періодично перемішуючи, щоб нічого не прилипло.
В іншій сковороді розігрій ще трохи олії. Додай буряк і смаж на сильному вогні 1-2 хвилини, помішуючи. Влий яблучний оцет. Це не тільки підкреслить смак, а й "заблокує" втрату кольору — буряк залишиться насичено-червоним.
Додай томати у власному соку. Якщо вони шматочками — подрібни виделкою, або перебий у блендері. Тушкуй буряк з томатами на малому вогні приблизно 15-20 хвилин. Якщо почне підсихати — долий кілька ложок бульйону.
Не пересмажуй — буряк має бути м’яким, але злегка пружним.
У велику каструлю налий м’ясний бульйон (можна з яловичини чи свинини, бажано на кістці). Постав на середній вогонь, доведи до легкого кипіння.
Додай спеції: лавровий лист, чорний перець, духмяний перець, трохи копченої паприки та дрібку чилі, якщо любиш з пікантністю.
Посоли бульйон на смак, додай цукор (це балансуватиме кислоту томатів).
Поклади одну-дві підкопчені сушені груші або чорнослив — для “одеського” димного аромату. Провари 10-15 хвилин, щоб аромат встиг розкритися. Грушу можна як витягти так і залишити в страві.
Візьми сало без шкірки та очищений часник. Наріж сало кубиками, часник — довільно. Перебий усе в блендері до пастоподібної маси. Якщо блендера нема, натри часник на дрібну тертку, сало ножем до стану майже крему.
У киплячий бульйон додай обсмажені овочі з моркви, цибулі, селери та перцю. Провари на середньому вогні 5-7 хвилин.
Додай картоплю, вари ще 10 хвилин, поки не стане майже м’якою.
Додай бурякову засмажку.
Потім — квасолю (можна попередньо замочену або з банки, але добре промий).
Добре перемішай. Вже на цьому етапі запах буде “винось ложки”!
Додай капусту у каструлю, зменш вогонь до мінімуму. Варити слід лише до початку кипіння, потім одразу знімати з вогню. Капуста має залишитись хрусткою.
Зніми борщ із вогню. Додай сало з часником, перемішай ретельно, щоб рівномірно розійшлося. Спробуй — досоли, якщо потрібно, або додай дрібку цукру для балансу.
Накрий кришкою і дай настоятись 15-20 хвилин — не пропускай цей крок, він змінює все.
Подавай з ложкою сметани, зеленню та шматком хліба — чорного або з салом, як душа просить 😍